Search
  • hkvyllapito

Seurakisojen tulokset 10.8

Updated: Aug 18


Eltsussa kisattiin 10.8 HKV:n kesän kahdeksas seurakisa. Kesän aikana HKV:n seurakisoissa 3 kisassa kilpailleet palkittiin seurakisamitalein.


Seuraavat HKV:n järjestämät junnujen kisat ovat perjantaina 19.8 matalan kynnyksen seiväskisa sekä 7.9 kisattavat HKV:n mestaruuskisat sekä 14.9 kisattavat avoimet syyskisat.


Tulokset 10.8:


T5 40m

1. Eveliina Sainio 8,4

2. Cecilia Mikkola 8,9

3. Minttu Vaalas 9,2

4. Sylvi Laanti 9,6

5. Jasmin Sorsa 9,8

6. Anni Laine 9,9

7. Anni Tiinonen 10,4

8. Hilla Niinikoski 10,5


T5 Rinkulakiekko

1. Cecilia Mikkola 5.10

2. Eveliina Sainio 3.90

3. Jasmin Sorsa 3.20

4. Anni Laine 2.90

5. Anni Tiinonen 2.70


P5 40m

1. Joel Uronen 8,8

2. Oscar Aalto 9,7

3. Onni Vaalas 10,3

4. Elias Selin 10,7

5. Aleksi Rikberg 10,9

6. Aadel Ojala 11,2

7. Jasper Ranki 11,4


P5 Rinkulakiekko

1. Aleksi Rikberg 6.10

2. Jasper Ranki 5.80

3. Aadel Ojala 4.75

4. Elias Selin 4.65

5. Oscar Aalto 3.20

6. Joel Uronen 3.10


T7 150m

1. Manzana Tallgren 27,8

2. Elli Laine31,9

3. Jenny Saarilahti 32,6

4. Julia Uronen 32,7

5. Linda Suokko 34,0

6. Siiri Turunen 35,1

7. Alma Tötterman 36,4

8. Linnea Aarniluoma 37,0

9. Lotta Pursiainen 38,8


T7 harjoituskiekko

1. Manzana Tallgren 6.80

2. Julia Uronen 4.44

3. Jenny Saarilahti 3.69

4. Lotta Pursiainen 2.86

5. Linnea Aarniluoma 1.77


P7 150m

1. Oliver Oris 24,4

2. Reino Vikberg 29,3

3. Arvo Halonen 29,4

4. Viljam Tyrväinen 30,0

5. Pekka Pulkkanen 30,2

6. Olavi Korkeavuori 32,4

7. Theo Jaakola 33,3

8. Petteri Tuomi 33,6

9. Aapo Niinikoski 34,5

10. Alvar Lähde 35,4

11. Kaarlo Enqvist 37,5

11. Samuel Miseri-Multanen 37,5

13. Lenni Tauriainen 38,4

14. Leon Musawi 41,6


P7 Harjoituskiekko

1. Reino Vikberg 8.77

2. Oliver Oris 8.55

3. Viljam Tyrväinen 7.73

4. Olavi Korkeavuori 6.62

5. Arvo Halonen 6.43

6. Alvar Lähde 6.00

7. Petteri Tuomi 5.68

8. Leon Musawi 5.64

9. Theo Jaakola 5.32

10. Samuel Miserti-Multanen 4.90

11. Kaarlo Enqvist 3.30

12. Lenni Turtiainen 3.25


T9 150m

1. Emma Rennicke 25,1

2. Adele Hoot 25,4

3. Lumi Gürler 27,1

4. Elli Feirikki 27,4

5. Meri Vaalas 27,5

6. Tindra Jaakola 28,0

7. Meeri Aro 28,7

8. Veera Pulkkanen 28,8

9. Amira Vaha 29,5

10. Wilma Forsström 29,9

11. Sofia Merilä 30,3

12. Luna Kartila 30,6

13. Déa Rajalin 31,2

14. Elli Isoranta 31,6


T9 kiekko

1. Meri Vaalas 10.35

2. Adele Hoot 9.95

3. Luna Kartila 9.15

4. Lumi Gürler 8.93

5. Amira Vaha 7.32

6. Elli Feirikki 7.30

7. Veera Pulkkanen 7.25

8. Elli Isoranta 6.53

9. Mikaela Asikainen Muños 6.50

10. Tindra Jaakola 6.17

11. Wilma Forsström 5.80

12. Déa Rajalin 5.68


P9 150m

1. Luukas Törmälä 24,0

2. Tuukka Tamminen 25,8

2. Patrik Pusa 25,8

4. Linus Lehtinen 27,9

5. Leo Lehtinen 28,9

6. Frans Selin 37,2

7. Jerry Kananoja 38,1


P9 kiekko

1. Luukas Törmälä 13.34

2. Patrik Pusa 13.10

3. Linus Lehtinen 10.66

4. Tuukka Tamminen 8.25

5. Aleksis Rantapuska 6.27

6. Frans Selin 5.58


T11 150m

1. Kerttu Kurikka 24,2

2. Felica Myllyniemi 24,7

3. Lilian Mikkola 24,9

3. Jessica Wallius 24,9

5. Siiri Levomäki 26,6

6. Délia Rajalin 26,7

7. Lilian Maria De La Encarnación 28,1

8. Kaisla Heikkinen 28,8

9. Iisa Perkiö 28,8


T11 kiekko

1. Enia Gürler 18.04

2. Minea Onnela 17.16

3. Kerttu Kurikka 11.18

4. Siiri Levomäki 10.84

5. Jessica Wallius 10.39

6. Felica Myllyniemi 0.48

7. Iisa Perkiö 8.80

8. Lilian Maria De La Encarnación

9. Lilian Mikkola 7.17

10. Kaisla Heikkinen 5.64

11. Délia Rajalin 5.32


P11 150m

1. Aleksi Ivars 24,0

2. Lauri Nikkilä 25,5

2. Kaarlo Korkeavuori 25,5

4. Joona Kananoja 29,3


P11 kiekko

1. Jan Kujansivu 15.08

2. Kaarlo Korkeavuori 11.20

3. Lauri Nikkilä 9.30

4. Joona Kananoja 8.80

5. Aleksi Ivars 8.03


T13 200m

1. Olivia Aaltonen 29,3

2. Sofia Bucht 29,7

3. Sade Hyvärinen 30,2

3. Meri Henttonen 30,2

5. Luna Lee 31,0

6. Maiju Mettälä 31,3

7. Alina Virtanen 31,5

8. Liia Suurjoki 32,0

9. Iina Murto 32,7

10. Anni Kujansivu 33,2

11. Sanni Peltola 33,4

12. Mariana Asikainen Muñoz 34,9

13. Emilia Frösén 35,2


T13 kiekko

1. Anni Kujansivu 21.50

2. Sofia Bucht 21.22

3. Liia Suurjoki 20.90

4. Maiju Mettälä 18.08

5. Sade Hyvärinen 16.03

6. Sanni Peltola 15.71

7. Ina Murto 15.52

8. Alina Virtanen 15.13

9. Fianna Myllyniemi 15.00

10. Mariana Asikainen Muños 14.25

11. Meri Henttonen 13.82

12. Emilia Frösén 13.53

13. Luna Lee 13.03

14. Olivia Aaltonen 11.22


P13 200m

1. Markus Teppo 27,4

2. Elis Sundholm 28,9

3. Aaron Adun 29,0

4. Aslan Aitolehti 31,1

5. Urho Aro 31,8

6. Dani Timonen 32,8

7. Rasmus Kalkas 33,4


P13 kiekko

1. Elis Sundholm 34.73

2. Dani Timonen 22.54

3. Aslan Aitolehti 20.06

4. Aaron Adun 20.02

5. Urho Aro 17.75

168 views0 comments