Search
  • hkvyllapito

Seurakisojen tulokset 25.5

Updated: Jul 1


Kansallisena seurakisapäivänä 25.5 HKV järjesti seurakisat Eläintarhan kentällä.

Seurakisat ovat matalan kynnyksen kilpailutapahtuma, jossa harjoitellaan ja kokeillaan kilpailemista. Kilpailut ovat koko perheen tapahtuma, sillä vanhemmat toimivat toimitsijoina.

Seuraavat seurakisat Eltsussa järjestetään 29.6 ja 10.8.


25.5 tulokset:


T5 40 m

1. Cecilia Mikkola 10,1

2. Jasmin Sorsa 11,1

3. Viena Taipale 11,4

4. Hilla Niinikoski 11,9

5. Pilvi Toivonen 12,3

6. Bea Nummela 14,2


T5 pallonheitto

1. Cecilia Mikkola 5.60

2. Hilla Niinikoski 3.70

3. Pilvi Toivonen 2.80

4. Jasmin Sorsa 2.67

5. Bea Nummela 2.10

6. Viena Taipale 1.75


P5 40 m

1. Asmir Rova 9,4


P5 pallonheitto

1. Asmir Rova 7.30


T7 40 m

1. Eevi Salmela 7,7

2. Julia Uronen 8,4

3. Linnea Aarniluoma 9,4

4. Iisa Leskinen 10,1

5. Lotta Pursiainen 10,7

6. Isla Nylund 10,8


T7 pallonheitto

1. Eevi Salmela 13.97

2. Julia Uronen 12.04

3. Lotta Pursiainen 9.19

4. Linnea Aarniluoma 8.82

5. Iisa Leskinen 8.31


P7 40 m

1. Joel Kannisto 7,5

2. Viljam Tyrväinen 8,2

2. Lucas Tejada 8,2

2. Eliel Liukku 8,2

5. Pekka Pulkkanen 8,3

6. Luukas Brito 8,4

6. Aaro Seppälä 8,4

8. Daniel Chokairy 8,6

9. Aapo Niinikoski 9,0

9. Petteri Tuomi 9,0

11. Alvar Lähde 9,3


P7 pallonheitto

1. Viljam Tyrväinen 15.70

2. Aaro Seppälä 14.70

3. Luukas Brito 12.10

4. Tarmo Siimes 11.90

5. Petteri Tuomi 11.70

6. Joel Kannisto 11.60

7. Jesper Suomalainen 11.40

8. Lucas Tejada 10.60

9. Alvar Lähde 9.50

10. Pekka Pulkkanen 6.90

11. Aapo Niinikoski 5.80

12. Daniel Chokairy 5.40


T9 400 m

1. Adele Hoot 1.24,3

2. Lumi Gürler 1.31,8

3. Oona Auvinen 1.33,4

4. Lumi Toivonen 1.35,3

5. Amira Vaha 1.38,6

6. Veera Pulkkanen 1.39,5

7. Wilma Forsström 1.41,8

8. Roosa Sihvonen 1.46,1


T9 pallonheitto

1. Lumi Gürler 16.65

2. Roosa Sihvonen 14.52

3. Adele Hoot 14.04

4. Oona Auvinen 12.18

5. Veera Pulkkanen 11.97

6. Lumi Toivonen 9.72

7. Déa Rajalin 9.43

8. Amira Vaha 9.05

9. Wilma Forsström 7.36


P9 400 m

1. Tuukka Tamminen 1.25,4

2. Viktor Locher 1.27,2

3. Patrik Pusa 1.28,5

4. Linus Lehtinen 1.30,5

5. Nooa Heikkinen 1.30,6


P9 pallonheitto

1. Nooa Heikkinen 22.75

2. Viktor Locher 21.56

3. Tuukka Tamminen 19.69

4. Linus Lehtinen 17.66

5. Patrik Pusa 14.49


T11 600 m

1. Enia Gürler 2.13,6

2. Lilian Mikkola 2.16, 8

3. Lilli Salminen 2.21,5

4. Jessica Wallius 2.23,3

5. Nella Osanen 2.24,1

6. Délia Rajalin 2.29,8

7. Amanda Lehtonen 2.44,0

8. Iisa Perkiö 2.45,1


T11 kuulantyöntö

1. Enia Gürler 7.26

2. Siiri Levomäki 6.16

3. Vilma Jokinen 4.77

4. Amanda Lehtonen 4.51

5. Iisa Perkiö 4.44

6. Jessica Wallius 4.42

7. Lilli Salminen 4.26

8. Délia Rajalin 4.17

9. Nella Osanen 3.94

10. Lilian Mikkola 3.55


P11 600 m

1. Aapo Santaharju 2.07,1

2. Nooa Niemistö 2.07,3

3. Lac Torkkeli 2.14,6

4. Niklas Ylimutka 2.25,7


P11 kuulantyöntö

1. Niklas Ylimutka 5.42

2. Nooa Niemistö 5.39

3. Aapo Santaharju 4.82

4. Lac Torkkeli 3.76


T13 keihäänheitto

1. Petra Pennanen 25.46

2. Liia Suurjoki 24.56

3. Emmi Riutankoski 17.03

4. Olivia Aaltonen 12.86

5. Zoe Uhmo 12.75

6. Emilia Frösén 12.66

7. Aleksandra Lovén 12.63

8. Ina Murto 12.00

9. Maiju Mettälä 11.94

10. Luna Lee 11.87

11. Meri Henttonen 11.30


P13 keihäänheitto

1. Elis Sundholm 33.31

2. Rasmus Kalkas 30.04

3. Jesse Hirvonen 19.96

4. Dani Timonen 17.25

5. Urho Aro 15.81

6. Simeon Sivonen 10.34

311 views0 comments