Search
  • hkvyllapito

3. Seurakisojen tulokset 29.6

Updated: Jul 3


Kesän kolmannet HKV:n järjestämät Seurakisat kilpailtiin lämpimällä ja aurinkoisella Eläintarhan kentällä 29.6 aitajuoksun ja pituussuuntaisten hyppyjen parissa.


Tulokset 29.6:


P5 Pituushyppy

1. Noel Linden 1.95

2. Jasper Ranki 1.44


T7 40m aitajuoksu

1. Manzana Tallgren 8,2

2. Elle Linden 9,1

3. Vivia Kankare 9,4

4. Eevi Salmela 9,5

5. Mai Pirttimäki 10,4

6. Jenny Saarilahti 11,2


T7 Pituushyppy

1. Manzana Tallgren 2.73

2. Elle Linden 2.36

3. Eevi Salmela 2.25

4. Jenny Saarilahti 2.21

5. Mai Pirttimäki 1.99

6. Vivia Kankare 1.96


P7 40m aitajuoksu

1. Daniel Chokairy 10,0

2. Luukas Brito 10,1

3. Theo Jaakola 10,9

4. Petteri Tuomi 12,3

5. Noel Linden 13,3

6. Alvar Lähde 13,2

7. Jasper Ranki 16,3


P7 Pituushyppy

1. Luukas Brito 2.14

2. Daniel Chokairy 2.15

3. Petteri Tuomi 2.04

4. Theo Jaakola 1.87

5. Alvar Lähde 1.72


T9 40m aitajuoksu

1. Isla Perttula 7,9

2. Enni Timisjärvi 8,1

3. Meeri Aro 8,1

4. Lumi Gürler 8,3

5. Kiana Kankare 8,4

6. Tindra Jaakola 9,7


T9 3-loikka

1. Isla Perttula 6.80

2. Meeri Aro 6.52

3. Kiana Kankare 6.48

4. Enni Timisjärvi 6.37

5. Lumi Gürler 6.15

6. Tindra Jaakola 5.70


P9 40m aitajuoksu

1. Tuukka Tamminen 8,5

2. Alvar Björk 9,0

3. Patrik Pusa 9,1


P9 3-loikka

1. Patrik Pusa 6.56

2. Tuukka Tamminen 6.30


T11 60m aitajuoksu

1. Enia Gürler 11,7

2. Minea Onnela 11,8

3. Jessica Wallius 13,3

4. Felica Myllyniemi 13,7

5. Rebecka Lietz 13,8


T11 3-loikka

1. Jessica Wallius 8.42

2. Felica Myllyniemi 8.40

3. Enia Gürler 8.38

4. Rebecka Lietz 7.82

5. Minea Onnela 7.30

6. Délia Rajalin 7.09


P11 60m aitajuoksu

1. Anton Perttula 11,0

2. Lauri Nikkilä 12,2

3. Roope Asikainen 13,7


P11 3-loikka

1. Anton Perttula 8.18

2. Lauri Nikkilä 8.14

3. Roope Asikainen 7.12


T13 200m aitajuoksu

1. Iida Perttula 34,7

2. Sade Hyvärinen 34,8

3. Meri Henttonen 36,2

4. Sofia Bucht 36,4

5. Emmi Riutankoski 36,6

6. Luna Lee 37,8


T13 3-loikka

1. Meri Henttonen 9.50

2. Emmi Riutankoski 9.08

3. Sofia Bucht 8.84

4. Sade Hyvärinen 8.70

5. Luna Lee 8.67

6. Anni Kujansivu 8.40

7. Emilia Frösén 8.33

8. Liia Suurjoki 7.97

9. Aino Björklund 7.68


P13 200m aitajuoksu

1. Aaron Adun 33,9

2. Elis Sundholm 35,9

3. Samuel Adun 38,9

4. Dani Timonen 39,0

5. Aslan Aitolehti 40,7

6. Jussi Wesanko DNF


P13 3-loikka

1. Aaron Adun 9.35

2. Samuel Adun 8.82

3. Elis Sundholm 8.68

4. Dani Timonen 7.65

5. Aslan Aitolehti 7.61


167 views0 comments

Recent Posts

See All