Syysmaastot  7.11. 2021


Tulokset

 

P5
1.    Linus Saraste 2.31,7

 

T5
1.    Vivianna Vuorinen 2.55,3

 

P7
1.    Patrik Pusa 3.29,1
2.    Reino Vikberg 3.42,2
3.    Carmelo Peter 3.55,9

 

T7
1.    Meeri Aro 3.29,8
2.    Eevi Salmela 3.30,6

 

P9
1.    Roope Asikainen 4.14,8
2.    Samuel Saranen 4.24,8
3.    Emil Sulander 5.46,3

 

T9
1.    Felica Myllyniemi 4.32,1
2.    Adele Hoot 4.57,4

 

P11
1.    Dhruv Sarkhel 3.37,8
2.    Roope Suoniemi 8.49,5
3.    Aslan Aitolehti 9.19, 3

 

P13
1.    Julius Steiner 12.18,4

 

T13
1.    Taika Henttonen 11.50,1
2.    Sade Hyvärinen 11.59,8
3.    Maiju Mettälä 14.21,1
4.    Anni Kujansivu 16.21,5

 

T15
1.    Taimi Vallinoja 11.13,8
2.    Chantelle Peter 11.58,5
3.    Marianne Salmi 12.17,9
4.    Minea Vakkilainen 13.41,8
5.    Aada Jokinen 17.00,0

 

M17 
1.    Oliver Asikainen 10.02,1
2.    Joona Koskinen 11.45,8

 

N yleinen
1.    Paula Kujansivu 17.34,7
1.    Miia Perkkiö 17.34,7
 

Hölkkätonni
 

Jan Kujansivu (-11) 5.14,6

Paula Kujansivu 5.14,6

 

 

Tulokset

HKV:n syysmaastot 1.11.2020 

 

Myl 3 km

1    Jani    Viljola        10:22,5
2    Henry    Hoot        11:33,2


P15 3 km

1    Oliver    Asikainen     10:50,8
2    Maxim    Både        11:05,8


P13 3 km

1    Karri    Kuusinen    11:01,9
2    Tuomas    Kuusinen    11:41,9
3    Anton     Eriksson    12:09,2
4    Jerry    Vilenius    12:09,9
5    Elliot     Aalto        13:04,7
6    Jonas     Andreasen    13:18,1
7    Tommi    Anttila        13:32,8
8    Matias    Mikkola        13:41,4
9    Aleksi    Forsten        15:05,8
   Daniel    Lee        DNS

P11 2 km

1    Olavi    Ojanne        08:38,0
2    Aslan    Aitolehti    08:43,7
   Elis    Sundholm    DNS

P9 1 km

1    Anton     Perttula    04:16,4
2    Roope     Asikainen    04:18,7
3    Samuel    Saranen        04:19,7
4    Aleksi    Ivars        04:40,3

P7 800 m

1    Kaarlo    Kanto        03:25,5
2    Felix    Både        03:31,1
3    Herman    Toivanen    03:38,8
4    Emil    Sulander    03:41,2
5    Linus    Lehtinen    03:42,0
6    Sisu    Pakarinen    04:25,0

P5 500 m

1    Joel    Kannisto    02:17,6
2    Carmelo    Peter        02:21,3
3    Otto    Kangasmäki    02:23,7
4    Pekka    Pulkkanen    02:48,8
5    Luukas    Brito        02:52,3
   Leon    Musawi        DNS


Nyl 3 km 

1    Virpi    Leminen        14:32,0
2    Paula    Andreasen    16:57,6


T15 3 km

1    Venla    Virrantuomi    11:11,6
2    Marianne Salmi        11:11,9
3    Elle     Ceder        11:22,5
4    Chantelle Peter        12:08,5
5    Minea     Vakkilainen    14:02,5
6    Kerttu     Niemi        15:34,6
7    Kira     Koskiniemi    16:38,8


T13 3 km

1    Taimi    Vallinoja     11:00,9
2    Lotta    Lehtinen    12:02,7
3    Taika     Henttonen    12:29,5
4    Vilja    Nuopponen    13:04,9
5    Iida    Riutankoski    13:29,9
6    Allegra    Ahola        14:28,6
7    Aamu     Hulmi        14:44,2


T11 2 km

1    Sade    Hyvärinen    08:45,9
2    Meri    Henttonen    08:59,1
3    Emmi    Riutankoski    09:32,1
   Luna    Lee        DNS
   Maiju    Mettälä        DNS


T9 1 km

1    Nea    Aalto        04:54,5
2    Jessica    Wallius        05:02,8
3    Minni    Vilenius    05:03,7


T7 800 m

1    Adele    Hoot        03:18,8
2    Meeri     Aro        03:39,5
3    Veera    Pulkkanen    03:55,1
4    Iida    Uittamo        04:06,6
   Isla    Perttula    DNS

T5 500m

1    Eevi     Salmela        02:24,9
2    Manzana    Tallgren    02:57,8
3    Melissa    Halinen        03:22,2

Hölkkätonni 1 km

1    Harri    Pakarinen    04:23,6
2    Andreas    Ahola    04:32,8
3    Iida    Tossavainen    04:33,2
4    Tinde    Valle    04:33,6
5    Elias    Uittamo    04:38,9
6    Cristiano    Peter    04:49,7
7    Anni    Kujansivu    04:53,1
8    Chanella    Peter    04:59,5
9    Emil    Kurkivuori    05:22,1
10    Niilo    Salmela    05:37,8
11    Eija    Salmela    05:38,2
12    Urho    Aro    05:38,7
13    Johanna    Uittamo    05:39,6
14    Elis    Sundholm    05:40,3
15    Antti    Uittamo    05:49,9
16    Jan    Kujansivu    06:34,8
17    Kimmo    Kujansivu    06:42,0
18    Paula    Kujansivu    06:42,5
 

HKV:n syysmaastot 1.11.2020

HKV:n syysmaastot juostaan jälleen tutuilla reiteillä Pirkkolan urheilupuistossa sunnuntaina 1.11.2020.
Marraskuun ensimmäisenä sankoin joukoin Pirkkolaan! 

Ohjeellinen aikataulu ja matkat:

12.00 Hölkkätonni (1 km)
12.10 T/P 5v (500 m)
12.17 T/P 7v (800 m)
12.25 T/P 9v (1 km)
12.35 T/P 11 (2 km)
12.50 N/M yl- 17v, T/P 13v,15v (3 km)

Ennakkoilmoittautuminen syysmaastoihin tästä.

Samalla juostaan HKV:n vuoden 2020 Kunniakierros. Kunniakierroksessa voit osallistua joko maastokisaan, tai käyttää tunnin ajan kuntoiluun Pirkkolan urheilukentällä / maastoreitillä.
 


Lahjoittajien keräämiseksi ohjeet nuoriso (at) hkv.fi ja sähköpostitse.

HKV:n syysmaastot 12.10.2019 Pirkkolan urheilupuisto

Tulokset:
 

HKV:n syysmaastot 12.10.2019 Pirkkola

Myl 3 km
 
1. Olli Pulkkanen    11:10,5
2. Kim    Eiroma        11:52,2
3. Harri Pakarinen    11:59,7
4. Juha    Multanen    13:18,9
5. Janne Hirsto         13:45,7
6. Anton Lounasheimo    14:00,6


M17 3 km

1. Miki    Laakso        11:22,5
2. Paavo Niinikoski    12:06,8

 

 

 

M15 3 km

1. Simeon Vorselman    10:28,6
2. Johannes Mäkelä    10:37,4
3. Oliver Asikainen    10:48,7
4. Viljami Heinonen    12:06,3
5. Pyry    Koskiniemi    12:08,3
6. Lauri Hirsto        13:49,9


P13 3 km

1. Karri Kuusinen    10:50,6
2. Leo Heinonen        12:15,6
3. Tuomas Kuusinen    13:17,2
4. Elliot Aalto        13:21,6
5. Daniel Lee        13:26,3
6. Joonas Andreansen    13:50,2
7. Akseli Lounasheimo    13:52,0
8. Juska Väyrynen    15:58,0


P11 2 km 

1. Valtteri Asikainen    08:41,4
2. Anton Eriksson    08:55,2
3. Benjamin Borg    10:25,8
4. Erik    Arhio        10:28,6

 

P9 1 km

1. Anton Perttula    04:11,7
2. Aslan Aitolehti    04:12,8
3. Olavi Ojanne        04:21,4
4. Anton Tuomala    04:53,3
5. Noa Eiroma        04:55,1
6. Oliver Arhio        05:08,5

 

P7 800m

1. Roope Asikainen    03:05,8
2. Malik Ismail        03:20,3
3. Eelis Tenhola    03:22,3
4. Emil    Sulander    04:26,7
5. Sisu    Pakarinen    04:28,4
6. Eelis Malin        04:42,4

 

P5 500m

1. Felix Både        02:34,9
2. Carmelo Peter    02:47,2
3. Leo Sorri        02:50,1
4. Rolf    Nisula        03:55,8
up. Babyboss Valle Martin 

 

N yl 3 km

1. Anniina Laitinen    12.17,9

 

N17 3 km

1. Hanna-Maija Siltanen    12:41,4
2. Krista Korhonen    12:45,2
3. Nikita Kumpulainen    13:01,9
4. Sanni Markkanen    13:48,4
5. Emilia Voutilainen    13:55,3
6. Helmi Saukkonen    17:34,8

 

T15 3 km

1. Katariina Krapf    12:16,1

2. Venny Auvinen    12:49,3
3. Mona    Korelin        13:08,3
4. Terhi Vehko        13:10,4
5. Kiirna Hemminki    13:12,8
6. Petranella Poranen    13:27,2
7. Iiris Repponen    14:01,1
8. Kerttu Niemi        15:58,3
9. Olivia Tirkkonen    16:37,2
10. Siiri  Siirtola    17:35,8

 

T13 3 km

1. Taimi Vallinoja    11:24,4
2. Chantelle Peter    12:52,3
3. Noora Korelin    13:27,7
4. Iida    Rintakoski    13:32,8
5. Mirella Vilmi    15:42,6
6. Kira    Koskiniemi    17:34,2

 

T11 2 km

1. Taika Henttonen    08:45,3
2. Petra Pennanen    08:55,6
3. Liia    Suurjoki    08:56,4
4. Nella Eiroma        08:57,9
5. Vilja Nuopponen    09:23,4
6. Iiris Kosonen    10:23,2
7. Aleksandra Loven    10:34,2
8. Sade    Hyvärinen    10:44,2
9. Luna    Lee        10:44,7
10. Elle Hänninen    10:45,9
11. Jessi Järvinen    10:46,5

 

T9 1 km
1. Meri    Henttonen    04:16,3
2. Fianna Myllyniemi    04:22,5
3. Sanni Peltola    04:29,4
4. Hanan Ismail        04:46,3
5. Enia    Gürler        05:02,7
6. Nea Aalto        05:10,4
7. Julia Savukoski    05:17,6
8. Rosa    Sulander    05:20,2

 

T7 800m

1. Felica Myllyniemi    03:02,9
2. Adele Hoot        03:27,3
3. Délia Rajalin    03:33,5
4. Aino    Salmi        04:17,9

 

T5 500m

1.Isla    Perttula    02:20,3
2. Lumi    Gürler        02:32,1
3. Iida    Uittamo        03:01,7
4. Déa    Rajalin        03:12,9
5. Imisi Sorjonen    03:29,9


Hölkkätonni 1 km

1. Iida    Perttula    04:50,8
2. Emil    Kurkivuori    04:51,6
3. Jimi    Sundholm    04:54,6
4. Chanella Peter    05:27,4
5. Ilmari Salmi        05:37,3
6. Johanna Martin    05:39,9
7. Anna    Hirsto        05:53,7
8. Anton Lounasheimo    05:56,9
9. Johanna Uittamo    06:08,9
10. Antti Uittamo    06:09,1

Ilmoittautuminen tästä

Ohjeellinen aikataulu:

klo

12.00 Hölkkätonni
12.10 T/P5 500m
12.17 T/P7 800m
12.25 T/P9 1000m
12.35 T1/P11 2000m
12.50 T/P13, T/P15, N/M17, N/ M yl 3000m

Seuraava lähtö liikkeelle kun edellinen maalissa.

Palkintojenjako sarjoittain maaliintulojen jälkeen.