SAUL SM-halli-5-ottelu 2021

LIVE STRIIMAUS KLO 14.40 ALKAEN: https://www.youtube.com/watch?v=i_fPJ87_6lA

 

Missä: Liikuntamylly, Jauhokuja 3, 00920 Helsinki

 

Koska: Sunnuntaina 14.11.2021 klo 14.30-22, verryttely alkaa 14.00.

 

Sarjat: N/M 30+

 

Osallistumisoikeus: SAUL:n jäsenseurojen urheilijat

 

Ilmoittautuminen 4.11. 23.59 mennessä: mika.siimes@nemokustannus.fi tai 050 3398250.

 

Ilmoittautumismaksu 45 euroa per kisailija ilmoittautumisen yhteydessä HKV:n tilille FI66 1025 3000 2292 14.

 

Tiedustelut: Mika Siimes, mika.siimes@nemokustannus.fi tai puhelin 050 3398250

Järjestäjät: Helsingin Tarmo ja Helsingin Kisa-Veikot

Tervetuloa ottelemaan!

Osanoton varmistus 60 min ennen aitajuoksua.

 

Ilmoittautuneet 4.11. klo 23.59

 

M30

Ville Rontu HKV

M35

Lari Vesander Esbo IF

Antti Takala Spove

Ville Ryhänen Esbo IF

Pasi Kärkkäinen-Tunkelo HKV

Eerikki Hietikko KUY

M40

Tuomo Peltola LahtiSport

Ilkka Iisakka Esbo IF

Tuomo Nurminen LahtiSport

Pauli Saarinen VSVU

M45

Mikko Huttunen HKV

Simo Piispa Vehkalahden Veikot

Henry Andberg HKV

Tomi Ryynänen KP

M50

Mika Järvinen HKV

Juha Multanen HKV

Jari Vuorenmaa Hyvinkään Seudun Urheilijat

Vesa Merinen HKV

Timo Jaakkola HKV

Asko Murtomäki VU

M55

Paavo Reilson Luu

Mika Siimes HKV

Tuomo Vanhanen Tapanilan Erä

Ilpo Liuska ViUV

Jukka Hannula HKV

Jukka Ylitalo HKV

M60

Aulis Lind HKV

Reijo Häyrinen Kangasniemen Kalske

Timo Summa ViUV

Jukka-Pekka Hassinen KU-58

Veijo Kylmäpuro HKV

Risto Järvi Esbo IF

M65

Ari Aartola HKV

Markku Rautasalo Kangasniemen Kalske

Juha Helander Tapanilan Erä

Matti Nieminen HKV

M70

Jouni Särkijärvi Espoon Tapiot

Jarmo Lipasti VSVetU

Lasse Kyrö HKV

Risto Kemppainen ViUV

M75

Jouko Ylä-Liedenpohja VirtU

Markki Juopperi Spove

M80

Kaarlo Valasjärvi HKV

M85

Kalevi Tiikkaaja Spove

Raimo Lehmusvainio Spove

N30

Emmi Tanskanen HKV

N35

Anniina Kovalenko HKV

Satu Kouvo LUM

Johanna Hallila HKV

Raija Ijäs HKV

N40

Alexandra Aaltonen HKV

Ella Eskelinen LahtiSport

N45

Jonna Holkeri LahtiSport

Tiina Lampen HKV

Minna Varpiola HKV

Kristiina Thessman KU-58

N50

Tarja Salmela Merijärven Kestävä

Tuula Vorselman HKV

N55

Virve Riikonen Helsingin Tarmo

N60

Seija Hellman VSVU

Anne Nurmi HKV

Tuija Varsala LUU

N65

Maarit Varis HKV

N70

Marja Metsäkylä VSVU

N80

Varpu Holmberg HKV

Tulokset: 

 

SAUL SM-HALLIMONIOTTELUT  Helsinki 14.11.2021

M30
1 Ville Rontu HKV   1606 11,91 463 8,93 154 3.57,45
M35
1 Antti Takala Spove   2151 11,94 535 9,70 160 3.28,48
2 Eerikki Hietikko KeskiUYU  1874 11,51 452 10,43 148 3.44,36
3 Pasi Kärkkäinen-Tunkelo HKV  1699 11,95 454 7,20 121 3.11,08
4 Lari Vesander Esbo IF  1012 15,13 422 6,57 145 4.29,93
  Ville Ryhänen Esbo IF  DNF  10,13 478 8,85  
M40
1 Tuomo Nurminen LahtiSp  2451 10,74 501 7,80 147 3.11,01
2 Tuomo Peltola LahtiSp  2323 11,20 521 9,59 151 3.40,36
3 Ilkka Iisakka Esbo IF  1910 13,17 437 7,54 139 3.09,21
4 Pauli Saarinen VSVetU  1490 13,47 426 8,71 133 4.01,83
M45
1 Mikko Huttunen HKV   3805 9,36 587 10,71 175 3.02,49
2 Simo Piispa VehkalVei  3364 9,79 561 10,37 166 3.21,03
3 Henry Andberg HKV   3005 10,50 511 9,55 160 3.19,19
4 Tomi Ryynänen KuntoP   1778 11,51 436 7,28 136 4.34,40
M50
1 Juha Multanen HKV   3401 9,53 513 10,42 148 3.19,21
2 Timo Jaakkola HKV   3370 10,22 507 9,77 163 3.17,28
3 Mika Järvinen HKV   2729 10,98 485 12,65 151 4.31,91
4 Asko Murtomäki ViipU   2078 13,29 403 9,46 127 3.40,52
5 Vesa Merinen HKV   1563 13,51 328 11,78 133 DNF
M55
1 Paavo Reilson LänsiUU  3338 10,55 498 10,18 151 3.48,22
2 Tuomo Vanhanen TapE   3280 10,69 456 9,74 139 3.18,28
3 Jukka Hannula HKV   3173 11,26 506 9,45 154 3.53,47
  Jukka Ylitalo HKV   DNF  14,31 330   
M60
1 Reijo Häyrinen KangKa  3235 10,30 463 9,37 130 3.58,72
2 Timo Summa VihdUV   3004 11,45 448 12,34 136 4.40,70
3 Aulis Lind HKV   2954 11,93 390 10,17 133 3.41,12
4 Jukka-Pekka Hassinen KU-58  2733 12,38 369 8,07 130 3.28,99
5 Veijo Kylmäpuro HKV   2498 12,47 409 8,63 115 3.57,10
6 Risto Järvi Esbo IF   2259 12,35 358 8,67 124 4.28,11
M65
1 Ari Aartola HKV   3029 11,28 445 7,72 148 5.28,87
2 Juha Helander TapE   3025 13,33 374 9,31 130 3.40,54
3 Markku Rautasalo KangKa  2482 12,52 383 11,05 127 DNF
M70
1 Risto Kemppainen VihdUV  3042 12,18 386 9,66 133 5.12,52
2 Jarmo Lipasti VSVetU   2806 10,99 327 9,62 139 DNF
3 Lasse Kyrö HKV   2263 15,02 378 8,77 118 5.37,33
4 Jouni Särkijärvi EspTa  1380 16,44 294 7,67 103 7.26,82
M75
1 Markku Juopperi Spove  3178 13,67 374 8,99 103 4.19,68
2 Jouko Ylä-Liedenpohja VirtU  3006 12,78 323 9,11 109 4.47,94
M80
1 Kaarlo Valasjärvi HKV  1988 16,75 243 9,45 100 7.49,40

N30 
1 Emmi Tanskanen HKV    1063 15,84 112 6,06 337 3.01,77
N35 
1 Anniina Kovalenko HKV   2107 11,71 133 7,50 444 3.12,81
2 Satu Kouvo LappUM    1782 11,87 136 7,51 418 4.18,75
3 Johanna Hallila HKV    1309 13,07 118 7,21 354 3.49,97
N40 
1 Ella Eskelinen LahtiSp   2617 11,08 136 8,34 440 3.18,43
2 Alexandra Aaltonen HKV   1880 12,42 106 5,03 329 2.42,33
N45 
1 Jonna Holkeri LahtiSp   2361 11,33 124 5,47 371 3.10,35
2 Minna Varpiola HKV    2033 DQ 124 8,28 398 3.04,41
3 Kristiina Thessman KU-58   1194 13,35 115 0,00 304 3.47,23
4 Tiina Lampen HKV    1020 14,69 100 5,80 289 DNF
N50 
1 Tarja Salmela MerijKe   2756 12,09 118 9,18 377 3.16,79
2 Tuula Vorselman HKV    2440 12,10 124 6,90 308 3.16,04
N55 
1 Virve Riikonen HelsTa   2247 13,56 118 5,92 333 3.50,36
N60 
1 Tuija Varsala LänsiUU   3055 12,32 127 8,16 331 4.11,02
2 Anne Nurmi HKV    2573 13,75 118 6,62 337 4.12,10
3 Seija Hellman VSVetU   1801 14,37 100 7,34 260 DNF
N65 
1 Maarit Varis HKV    1660 17,70 100 5,03 255 4.45,24
N70 
1 Marja Metsäkylä VSVetU   3505 12,91 100 6,73 308 3.48,37
N80 
1 Varpu Holmberg HKV    2864 23,67 94 6,74 237 5.24,26
 

halli-5-ottelu aikataulu.PNG